Bez volonterki udruge Domine rad savjetovališta i kriznog centra nije zamisliv. Kako zbog podrške koje pružaju ženama u kriznim situacijama tako i zbog činjenice da je savjetovalište udruge neadekvatno i nedovoljno financirano i mnogi oblici podrške ne bi se mogli provoditi bez volonterskog doprinosa.

Educirane volonterke, sad već njih 20 čine rad savjetovališta udruge Domine boljim i dostupnijim ženama i drugim žrtvama nasilja koji se obrate za neki oblik pomoći i podrške.

Volonterke udruge koje pomažu u radu savjetovališta i u kriznim situacijama najčešće pomažu kao osobe od povjerenja odnosno kao pratnja na policiju, državno odvjetništvo i sud, kad je u pitanju nasilje u obitelji ili neki drugi oblik nasilja, bilo fizičkog, psihološkog, ekonomskog ili seksualnog kojem su djevojke i žene izložene. Također volonterke koje su educirane za to pružaju psiho-socijalnu potporu korisnicama, te se uvijek odazovu kad je potrebno kroz neku akciju organizirati žurno materijalnu ili financijsku potporu korisnicama. Sve su volonterke educirane, a nova generacija od 8 volonterki koje su uključene u rad savjetovališta i kriznog centra završila je tromjesečni ciklus edukacija u razdoblju od siječnja do svibnja ove godine.

Rad volonterki razvija se kroz projekte kojima je financiran i rad savjetovališta, prije svega kroz program  „O.K.U.R.A.ŽENA – Osnažena, kreativna, umrežena, ravnopravna, autonomna ŽENA – program podrške ženama koje su proživjele nasilje“, te projekte  „Savjetovalište – sigurno mjesto za žene žrtve nasilja i nasilja u obitelji“ koje financira MROSP i projekta „Savjetovalište – sigurno mjesto za žene žrtve nasilja i nasilja u obitelji“ koje financira MROSP i  „Nema straha – savjetovalište za žene žrtve nasilja i žrtve obiteljskog nasilja“, kojeg financijski podupire SDŽ.

Web stranica je još u izradi.