Partnerske organizacije iz Hrvatske, Portugala i Španjolske održale 23. siječnja su on-line sastanak koji je ima za cilj evaluaciju edukacijskog programa nakon provedenih pilot-program edukacija. Sastanku su prisustvovale Katarina Križan i Petra Sinovčić, izvoditeljice edukacija na projektu.

Evaluaciju izvještaja partnerskih organizacija koje su sudjelovale u edukaciji u Hrvatskoj (CESI, Domine), Portugalu (Portugese platform for Women’s Rights, PpDM) i Španjolskoj (LEM) izradile su voditeljice ove skupine aktivnosti (WP3), Sanja Cesar i Nataša Bijelić iz CESI, Zagreb. Evaluirana su sva 4 modula provedenog programa, razmijenjena iskustva rada s korisničkim skupinama mladih te dogovorene preporuke za daljnju provedbu aktivnosti. Testirani su slijedeći kreirani moduli edukacijskog programa: 1. Rodni stereotipi, seksizam i nasilje u digitalnom okruženju; 2. Rodno uvjetovano digitalno nasilje; 3. Promatrači i promatračice nasilja; 4. Digitalno nasilje u mladenačkim vezama. Stručnjakinje udruge Domine kreirale su 2. i 4. modul navedenog programa, dok su stručnjakinje CESI udruge radile na 1. i 3. modulu. Udruga Domine provela je pilotiranje edukacijskog programa u suradnji sa  srednjom  Ekonomsko-birotehničkom i trgovačkom  školom  Zadar kroz prosinac protekle i siječanj ove godine.

Aktivnosti su dio projekta „Podizanje svijesti o rodno uvjetovanom kibernetičkom nasilju nad djevojčicama i ženama te stvaranje sigurnijeg online okruženja – CERV-2022-DAPHNE-101096462-bE-SAFE”. Nositelj programa je Ured Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova.

Partnerske organizacije na projektu su IDIZ – Institut za društvena istraživanja u Zagrebu, CESI – Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, Domine – organizacija za promicanje ženskih prava, CIG – Komisija za građanstvo i ravnopravnost spolova iz Portugala, LEM Espana – organizacija za zaštitu ženskih prava iz Španjolske, te PpDM – Portugalska platforma za prava žena.

Web stranica je još u izradi.